Co je to bylinná vaginální napářka?

Ženská bylinná napářka je procedura, která poskytuje holistickou péči o ženské zdraví. Díky působení teplých bylinných výparů dochází k prohřátí ženských pohlavních orgánů, lepší krevní cirkulaci v oblasti malé pánve a k absorpci účinných látek z bylin krevním oběhem. Kromě těchto blahodárných účinků na tělo umožňuje hlubokou relaxaci ženy, která přispívá k její pohodě a podpoře duševního zdraví. Umožňuje ženám zastavit se po uspěchaném dni a obrátit pozornost směrem k sobě. Pomáhá jim načerpat energii, díky které se mohou ráno probudit čerstvé a v plné síle připraveny čelit výzvám nového dne.

 

V napářce se spojují účinky aromaterapie, hydroterapie, fytoterapie a termoterapie. Jak už jsem uvedla výše, v různých oblastech se liší nejen přísady, ze kterých se vaří odvar, ale také procedura samotná. A tak se můžeme dočíst o velmi bohatých odvarech skládajících se až ze 60 druhů různých bylin a ovoce, o napářce z odvaru ze slupek z citrusů nebo suché napářce nad rozpálenými uhlíky se směsí bylin.

Teplá pára, která prohřívá vnější ženské pohlavní orgány také může být úplně odproštěna od bylin, její termoterapeutický účinek však zůstane zachován. Velmi dobře se dá kombinovat s priessnitzovou vodoléčbou, která vychází ze střídavých koupelí v teplé a studené vodě, nebo jinými léčebnými technikami v podobě masáží, akupunktury apod. Pára v kombinaci s bylinami a dobře zvoleným typem procedury, však dokáže víc než jen rozproudit tok krve, lymfy nebo vnitřně prohřát, dokáže pomoci ženě nalézt cestu k sobě.

 

TRADICE BYLINNÉ NAPÁŘKY

Napříč celým světem můžeme nalézt oblasti, ve kterých je existence vaginální napářky doložena v pramenech dávné historie. Lze ji považovat za pradávné dědictví z dob Aztéků a Mayů v Americe, Starobylého Egypta a Mezopotámie na blízkém východě, ale také starověkého Říma v Evropě. Vzdálenosti mezi jednotlivými oblastmi, rozdílnosti kultur i odlišnosti samotné procedury napařování v různých koutech světa společně s využíváním lokálních přísad poukazují na to, že napařování zdomácnělo jako vlastní originální tradice, která vychází z podobných principů, což poukazuje na původní poznání blahodárných účinků vaginálního napařování napříč celým světem.

 

Vzhledem k tomu, že lékaři již dnes dokáží pracovat s psychikou pacienta, nabízí se jim ženská bylinná napářka také jako jednoduchá technika, jak zapojit pacientky do léčby svých potíží a dát jim příležitost aktivně se podílet na svém uzdravování.

A právě hledání cesty k sobě je velké téma, kterým se zabývám s těhotnýma ženami, ženami po porodu, s matkami více dětí, a proto vím, jak důležité je naučit se pozornosti sama k sobě, a jak ženská bylinná napářka v praxi funguje.

Zdroj: steamy.cz


U porodu (a těsně před)

Napařuje se od 38.týdne těhotenství – dokáže změkčit, a tím připravit, děložní čípek na porod.

Bylinná napářka dodává ženě klid a často po ni ženy dokážou lépe odpočívat, čehož se využívá hlavně v pasivní fázi porodu.

Bylinná napářka uvolňuje porodní cesty – pomáhá, aby porod byl co nejméně bolestivý.

Poskytuje teplo,  které žena k úspěšnému porodu potřebuje.

 

Cena

v šestinedělí

Jako potřebuje péči Vaše tělo a duše. Potřebuje takovou péči i Vaše lůno.

Bylinná napářka napomáhá rychlé regenaraci těla tak, že prokrvuje oblast pánve, stimuluje dělohu a působí protizánětlivě.

Napařovat se začíná poté, co se červená krev změní na hnědou a poté se napařuje 30 dní.

Cena

Gynekologické potíže

Pokud často trpíte mykózou, bakteriálními onemocněními, výtoky, pak je bylinná napářka něco, co Vám může výrazně pomoci.

Pokud nemoc podchytíte včas, lze se přeléčit pouze pomocí napářky bez použití farmaceutických látek.

Cena

úprava cyklu a otěhotnění

Pokud máte příliš krátký cyklus (méně než 28 dní) může se stát, že luteální fáze (před menstruací) nemusí být dostatečně dlouhá na to, aby se vytvořil dostatek děložní sliznice, kde se uhnizďuje vajíčko po oplodnění. 

Pokud máte nepravidelnou, či příliš dlouhou menstruaci (40 dní+) a nedokážete správně určit ovulaci, či se Vám těžko určuje.

Pokud špiníte/krvácíte mimo cyklus, či před a po menstruačním krvácení nebo pokud máte v menstruační krvi kousky sliznice, může se jednat o oslabenou dělohu, která potřebuje posílit.

Bylinná napářka dokáže s cyklem pracovat pomocí látek které jsou v bylinách obsaženy a tím dokáže pomoci ke srovnání cyklu (prodloužení/zkrácení) dokáže posílit dělohu (nadopovat ji estrogenem, který často v děloze chybí) a vytvoří tak potřebné prostředí pro uchycení vajíčka a lehčí otěhotnění.

Cena

endometrióza

Endometrióza je onemocnění ženského endometria, které se uvolňuje z dělohy do břišní dutiny. Je často provázeno velkými bolestmi podbřišku, může být spojena i s bolestí při sexu či bolestivou menstruací a může způsobovat problémy s otěhotněním (více se můžete dozvědět ZDE). Pravidelná dávka bylinné napářky s bylinami bez fytoestrogenů může ženám s těmito obtížemi velmi pomoci.

Cena