proč jsem se stala dulou

služby duly

První porod v roce 2018 jsem plánovala doma. Pečlivě jsem se připravovala, chodila do poraden ke svým dvěma porodním asistentkám, četla knihy od Michela Odenta…. ale netušila jsem, kdo je dula a proč bych ji mohla mít u porodu, když tam budou DVĚ porodní asistentky. Nakonec vše dopadlo ale jinak. Po dvanácti hodinách porodu se má dcera narodila akutním císařem v porodnici pro nepostupující porod. 

 

Čím víc o porodech vím, čím víc se vzdělávám, tím víc jsem přesvědčená, že kdybych dulu měla, nebo vlastně kohokoliv, kdo by mi dokázal ukázat cesty, jak pracovat s bolestí, mohl můj porod být mnohem příjemnější a kdoví, možná by na CS ani nedošlo. Pamatuji si, jak jsem byla bolestí a intenzitou zaskočená, každou kontrakci jsem se stáhla a se slzami v očích jsem se ptala, proč to tak bolí…nechápala jsem, proč to tak bolí…

 

Uvolnění,

opravdové vnitřní uvolnění mysli i těla, je klíčové pro to, aby žena porodila. Čím více se dokáže uvolnit, tím snadněji a méně bolestivě dokáže také porodit. A já zjistila, že takovéto uvolnění pro mě nepřichází automaticky, ale musím to trénovat. 

 

Při druhém těhotenství jsem proto již dulu oslovila, věděla jsem, že náplň práce duly je například i práce s bolestí bez léků. Jsou cvičené na to, aby dokázaly ženu správně psychicky podpořit, aby říkaly správné věty ve správnou chvíli. Aby přinášely klid, uvolnění, ujištění…

 

Od počátku třetího trimestru jsem si pouštěla relaxace, cvičila hluboký uvolňující dech, napařovala se a hodně jsem se hýbala, aby se vše, co má stále aktivovalo. 

 

Péče duly byla neuvěřitelná:) Podporující, empatická, laskavá, bytost, která mě dokázala totálně rozmazlit. Připadala jsem si jako královna. 

 

Zažila jsem nádherný, bezbolestný přirozený porod! A v ten den, jsem se rozhodla, že se i já stanu dulou, abych mohla takovou lásku, péči, podporu a SÍLU dávat dalším těhotným a rodícím ženám.

Mrkněte na všechny služby duly, které nabízím:)

 

CO NABÍZÍM

 doprovod 

Doprovázím ženy k porodu jak do porodnice, tak k asistovanému porodu domů. Mohu také přijet domů před odjezdem do porodnice. 

Více info

příprava

Ráda Vás individuálně připravím na Váš porod tak, aby byl Váš zážitek co nejpříjemnější a měl jste ty nejhezčí vzpomínky. Mohu Vám pomoci s tvorbou porodního plánu.

Více info

VBAC

(vaginal brith after C-section) 

Připravuji ženy na vaginální porod po císařském řezu. Díky vlastní zkušenosti, která je nepřenosná, mohu nabídnout 

Více info

péče

Nabízím opečování těhotných žen i žen po porodu, těhotenskou masáž, předporodní rituál, aromaterapeutickou péči, bylinnou napářku…

Více info